Sucho - Jane Harperová - Detektivní román HOST 2017

14. ledna 2018 v 22:49 | Suzy |  Knihy

Strašáci minulosti a úmorné vedro


Skvělá detektivka, plná zajímavých postav, zvratů a starých tajemství…

Luke Hadler, manželka Karen a syn Billy, tři oběti, tři rakve, jediná, která z rodiny přežila je třináctiměsíční Charlotte. Všichni si ale myslí, že je zabil Luke. Jelikož v Australii ve městě jménem Kiewara je už dva roky strašné sucho a nevypadá to, že by mělo v blízké době zapršet. Dobytek umírá, peníze dochází, zasazené plodiny nevzejdou, je prostě moc sucho, jediný komu se daří, jsou králíci, kteří jsou prostě všude. Všichni tedy dojdou k závěru, že Luke zabil syna i manželku, dcery si prostě nevšiml nebo ji nedokázal zabít a poté spáchal sebevraždu. Samozřejmě této myšlence nepomohl ani fakt, že puška, kterou byli všichni tři zastřeleni, byla Luka a našla se u jeho těla.

Aaron Falk, který pracuje jako federál na finančním oddělení, přijíždí do svého rodného zapadlého městečka Kiewara, jen kvůli pohřbu svého kamaráda Luke z dětství, kterého už neviděl několik let. Jen proto, že otec kamaráda mu napsal dopis a v něm stálo jen: "Luke lhal. Tys lhal. Přijeď na pohřeb." Falk se tady nechce zdržet, má to naplánováno přesně na osmnáct hodin a to ani o minutu déle. Ale kvůli jistým okolnostem, naléhání Hadlerových, se rozhodne, že se přeci jen na případ koukne, ale jen okrajově, chce být brzo doma. Hned jak se v tom začne vrtat, mu je jasné, že to Luke asi neudělal. Začne spolupracovat s místním policistou, seržantem Raco a začnou rozmotávat síť lží, kterou se někdo snažil zahladit odpornou trojnásobnou vraždu.

Falk se ovšem nemusí poradit jen s případem, ale musí se hlavně vypořádat se svojí minulostí, která se mu začne na tak malém městě nebezpečně lepit na paty. Kdysi jako malý kluk byl obviněný, že zabil jednu holku, která u sebe měla lísteček s jeho jménem, ale Luke mu poskytl falešné alibi a tak ho nemohli obvinit. Chvilku po této tragédii se otec i syn odstěhovali do Melbourne, jelikož už jim obyvatelé nevěřili, ale spíš je vyhnali. Teď je ovšem Falk zpět a nevzdá se bez boje!

Detektivku Vám rozhodně musím doporučit. Jelikož v ní nebylo mnoho popisů, akorát když popisuje, jaké je tam vedro, tak se opravdu začnete potit, i kdyby bylo deset pod nulou. Ani se tam nevyskytuje nijak moc jmen, která by ztěžovala čtení, ale hlavně je to velmi propracované a to jak děj, tak i postavy. Kombinace minulosti a přítomnosti, které já prostě zbožňuji, tomu dává ten pravý šmrnc, ale hlavně, když se s ní umí pracovat a to je přesně tenhle případ. Takže neváhejte a běžte si pro ni do knihkupectví nebo do knihovny a hlavně na tu zimu venku se opravdu skvěle hodí. Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 18. ledna 2018 v 19:44 | Reagovat

Moc mě zaujala, zkusím se po ní poptat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama