Nová chuť do života?

12. září 2017 v 18:38 | Suzy |  Články
Když se člověk dožije určitého věku, měl by se zastavit a ohlédnout se zpět. Stojím hned za důležitou životní křižovatkou a musím se proto ohlédnout.

Prožila jsem za svých dlouhých skoro dvacet jedna let, pěkné věci, prošla peklem základní školy, šikanu, přežila jsem ji a ještě povstala jako fénix z popela a byla silnější, než kdy dřív. Věřila jsem, že nyní to bude jen lepší. Vybrala jsem si střední školu a těšila se, jak to bude super. Po asi jednom roce, co jsem bezcitně zavraždila všechny svoje sny a pohřbila je někam do hlubin mého mozku, jsem si přiznala, že tahle škola byl v mnoha ohledech krok vedle. Ovšem našla jsem si několik přátel, novou vášeň pro psaní a… už vlastně nic.

Moje životní křižovatka, za kterou se právě nacházím, byla maturita. Tvrdě jsem čtyři roky pracovala a věřila, že to nakonec se svou pílí nakonec zvládnu. Po tom, co jsem ronila krev, pot a slzy, jsem se dohrabala až k maturitě. Tři pokusy nestačily, vždycky jsem se posunula o nějaké to procento blíž k cíli, ale ani to nestačilo. Proto Vám chci říct to, co jsem se za těch něco málo let naučila. To, že se budete snažit, budete dělat všechno jak se má, učit se a tvrdě pracovat, Vám nezajistí výsledek!

Když jsem se ohlédla zpět, zjistila jsem, že se mnou škola udělala jen to, že si už vůbec nedůvěřuji, méně se směji, zanevřela na vše, co jsem kdysi měla ráda a začala jsem nenávidět jakékoliv vzdělání.

I přesto všechno se znovu pokusím najít si plnohodnotné místo ve společnosti. Proč bych se o to nemohla pokusit? Vždyť žijeme jen jednou. Budu se snažit více si důvěřovat. Najdu si opět chuť na sobě pracovat. Sice mám jen základní vzdělání a tím jsem pro svět naprostá nula, ale já se nevzdám a budu dál bojovat. Budu na tom pracovat po svém. Budu psát lepší recenze, nebudu se snažit, aby mě měl každý rád. Najdu si něco, co mě bude bavit. Rozloučím se s pár přáteli, kteří mě stahovali ke dnu, a najdu si některé, kteří mě na mé cestě podpoří.

Přeci jen jsem za ten život něčeho dosáhla, napsala jsem několik povídek (19), básní (kolem 54) a recenzí (70). Rozepsala jsem knihu Strach a Láska, kterou jsem sice nedokončila, protože jsem se bála, ale stejně to byl jen začátek. Doufám, že budu schopná napsat něco lepšího. Seznámila jsem se s mnoha zajímavými lidmi. Osobně jsem potkala několik svých oblíbených autorů (Ladislav Špaček, Robert Fulghum, Arnošt Goldflam).

Zvládla jsem toho za jeden život dost a doufám, že můj život bude dál neméně zajímavý, i když teď z pohledu nejnižšího tvora společnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Eleanore Inkake Samanthe Lune┼ ┼Eleanore Inkake Samanthe Lune┼ | Web | 16. září 2017 v 2:24 | Reagovat

Ja jsem v minuloyi

2 Hana Tesařová Hana Tesařová | 28. prosince 2017 v 23:48 | Reagovat

Zuzanko, píšeš o nezdarech, které tě
potkaly,je to určitě velká škoda že se ti maturita nepovedla, ale já jsem moc ráda, že jsem tě poznala. Musím přiznat, že jsi mi svým milým přístupem, a nesobeckým chováním zpříjemnila čas strávený v práci.
Měla by jsi vědět, že jsi pro lidi, kteří jsou ve tvé blízkosti "SLUNÍČKO" , které nám prosvětluje šedivé všední dny. Přejí ti z celého srdce, ať jednoho dne  poznáš jak jsi pro své okolí jedinečná a jak nám všem zahříváš naše okoralá srdce.

3 Suzy Suzy | 14. února 2018 v 0:30 | Reagovat

[2]: moc Vám děkuji za Vaše krásná slova a budu se snažit hledat, nebojte :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama