Ten den jsem se rozhodl zemřít - Jonathan Destin ve spolupráci s Marie-Thérèse Cunyovou - IKAR

31. srpna 2017 v 13:40 | Suzy |  Knihy

Šikana a její důsledkyTato kniha by měla být zařazena mezi povinnou četbu na základních školách druhého stupně. Tolik by se z ní ty děti naučily. Jelikož jsem něco podobného sama zažila, a proto se mě tato kniha přímo dotýká. Rozjitřila mi vzpomínky na moji základní školu, co všechno jsem tam zažila… To by bylo na samostatný článek. (kdybyste ho chtěli, dejte mi vědět do komentářů) My jsme teď tady, ale kvůli knize.

UPOZORŇUJI, ŽE OBSAH KNIHY SE SKUTEČNĚ STAL!
Jestli mi nevěříte, najděte si jeho stránky, které založila jeho rodina.

Jak jste asi pochopili, je to o chlapci Jonathanovi z Francie, který zažil šikanu na škole i vyhrožování mimo ni. Kvůli tomu se pokusil o sebevraždu upálením. Byl malý, tlustý, špatně se učil a vůbec se nebránil, nikomu to neřekl. Bál se, že se za něho budou jeho rodiče stydět. Až jednou mu přiložili pistoli k hlavě a přesně v té chvíli se rozhodl, že zemře. Tak si jednoho dne - 8. 2. 2011 koupil líh a kousek od kanálu se celý zapálil. Byl jako hořící pochodeň. Jelikož ho to začalo šíleně bolet, ale stále žil, skočil do kanálu, kde ho voda unášela pryč…

Jak to bylo dál, když ho vytáhli z kanálu, si můžete přečíst v této knize, kterou sepsal spolu se svojí rodinou a kamarádem Alexandrem. Možná si to přečte někdo, kdo je také terčem šikany a rozhodne se něco dělat. Jestli jste terčem šikany, tak musíte něco dělat, nemůžete si to nechat líbit! Pokud ano, následky si sebou ponesete celý život! Stejně jako Jonathan, se stále ještě léčí, museli mu udělat hrozně moc operací, transplantací kůže a ještě stále není v pořádku…

Rodiče a výchovní poradci na školách, jestli si tuto recenzi čtete, tak Vás prosím, mluvte se svým dítětem a se svými svěřenci, pokud máte podezření, že se něco děje. Musíte oběť uklidňovat, klást jí otázky a povzbudit ji k tomu, aby se Vám svěřila. Bylo by také skvělé, kdyby se na školách konaly přednášky na toto téma, s radami, co má člověk dělat.

Můžete to na dítěti také poznat, když dochází k větším změnám.
Mohou to být:
· poruchy spánku
· projevy neklidu a úzkosti
· změny na kůži (nenadálý výskyt ekzému)
· bolesti břicha
· zhoršení prospěchu
· změny chování - záchvaty zlosti, uzavírání se do sebe, provokace,…
· absence ve škole a systematické pozdní příchody

Je také dobré znát několik kontaktů, které Vám mohou pomoci, ať už jste oběť nebo její rodič.
Linka bezpečí
· Telefon: (+420) 116 111 (zdarma pro děti, mládež a studující do věku 26 let)
· Emailová adresa: pomoc@linkabezpeci.cz
Rodičovská linka
· Telefon: (+420) 840 111 234 nebo (+420) 606 021 021
· Emailová adresa: pomoc@rodicovskalinka.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Slunečnice Slunečnice | 12. října 2017 v 21:06 | Reagovat

Děkuji za inspiraci. Dám si na seznam k přečtení. Četl jsem podobné knihy, zjistil jsem že mé problémy v dětství byli velmi podobné. Vždy si říkám že by můj příběh stál za knihu. Ovšem si v tomto nevěřím, musela by být zcela jistě ke čtení až od plnoletosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama