Otevřené dveře - Beryl Matthews - BRÁNA

25. prosince 2016 v 23:26 | Suzy |  Knihy

Přes překážky ke hvězdám
Obálka mě zaujala hned na první pohled plus tedy ještě název a citace názoru Barbary Erskin: "Nádherný příběh napsaný rukou rozeného vypravěče. Nedokázala jsem knihu odložit." Nejdřív jsem tomu nevěřila, ale po čtení dvou nocí a jednoho dne vkuse, jsem pochopila. Proto se i Vy ponořte do příběhu a on Vás bude unášet na vlnách skvělého díla. Zaslouží si Vaši pozornost. Usmívající se

Rose už od dětství ví, co je důležité. Její rodina je sice chudá, ale Rose je velmi dychtivá po vzdělání, chodí do školy, odkud ji, ale vyhodí po tom, co vyhraje Bibli, důkaz, že se ve škole naučila už dost na svoje poměry. Rose to skoro zlomí srdce, ale její učitelka ji domluví soukromé hodiny se svým přítelem, taky učitelem, který je z ní nadšený. Rose je velmi hrdá dívka, pracuje, stará se o rodinu, ale chce víc! A ví, že to nejdůležitější, co jí může pomoci vyplnit její sny je vzdělání.
Po tom, co zažije v životě pár neúspěchů, dokonce i znásilnění, se stále nevzdává a chce jít dál na školu. Dlouho rozmýšlí, co by chtěla dělat, ale nakonec se přeci jen rozhodne. Je však možné, aby žena mohla studovat Právo a dokonce ho dokončit? Rose se o to rozhodne pokusit, má dost přátel, kteří ji v tom podporují. Co jí však nepotěší je zjištění, kdo je její pravý otec!

Miluji knihy, které se odehrávají v Londýně a toto byla zrovna jedna z nich a vůbec mě tedy nezklamala. Celková zápletka, zvraty, neohroženost hlavní hrdinky a její láska ke vzdělání, to vše z této knihy dělá to čím je a to DOKONALE ČTIVOU.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirdo Mirdo | Web | 25. prosince 2016 v 23:39 | Reagovat

zajímavé...líbí se mi to. ;-)

2 Suzy Suzy | 26. prosince 2016 v 2:01 | Reagovat

[1]: děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama