Okřídlená duše - Amanda Stevens - nakladatelství Knižní klub

10. prosince 2016 v 22:33 | Suzy |  Knihy

Hřbitovní královnaNebojte se, není to další nudná kniha o duchách, tato je jedinečná, propracovaná a čtivá detektivka.

Život Amelie Grayové není úplně obyčejný, vídá totiž duchy. Když byla malá, řekl jí otec pravidla, jak se před nimi chránit.
"Nikdy si mrtvých nevšímej. Nedívej se na ně, nemluv na ně, nepřipusť, aby vycítili tvůj strach. Nikdy se nedruž s těmi, koho duchové pronásledují. A nikdy, nikdy nepokoušej osud!"
Celkem dlouho se jí dařilo. Restaurovala hřbitovy a vedla si o tom blog, bez toho, aby se jí začal věnovat nějaký duch. To ovšem brzy skončí, potom, co se na hřbitově, na kterém zrovna pracuje, najde tělo ženy. Detektiv John Devlin, který případ vyšetřuje, si Amelii přizve jako konzultantku. Na to by nebylo nic špatného, kdyby se Johna nedrželi dva duchové a to jeho dcera a manželka, které umřeli při automobilové nehodě. Hlavně manželka se ho nechce jednoduše vzdát. Tím, že detektivovu nabídku přijme, poruší otcovo pravidlo a tím to ještě nekončí…
Amelii je totiž hned jasné, že vražda a hlavně místo uložení těla, má nějaký význam. Po té ke svému překvapení ještě zjistí, že se na hřbitově už jedno tělo ve stejném stavu našlo, ale jelikož byla zavražděná z vyšší společnosti, vše se zametlo pod koberec. Tím ale pátrání nekončí! Amelia nakonec zjistí, že vrah bude mnohem nebezpečnějším a silnějším protivníkem, než zprvu čekala a bude skrytý na takovém místě, kde by ho určitě nikdo nehledal…

Moje nadšení z této knihy překvapilo i mně samotnou. Musím tedy uznat, že sem tam děj silně pokulhával, ale někdy jsem zase měla tendenci se ohlédnout a ujistit se, že tam opravdu žádný duch není.
Kdo nemá rád duchy, tak se do knihy ani nemusí pouštět, pokud se ovšem rádi bojíte a hřbitovy nepovažujete jen za ošklivá, ale spíše tajemná místa a hlavně se rádi zakousnete do zajímavé detektivky, určitě si tuto knihu musíte přečíst. Komu se zalíbí, může být potěšen zjištěním, že má ještě další dva díly (Království a Prorok).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama