Paganiniho duch - Paul Adama - Plejáda 2011

21. června 2016 v 19:02 | Suzy |  Knihy

VRAŽDA KVŮLI HOUSLÍMTato kniha uchvátí všechny milovníky detektivek a historie vážné hudby, převážně Paganiniho. Budete mít možnost projet se po Itálii, uvidíte zlaté housle a skoro Vás zabije vrah. Ovšem nechybí tu ani láska. A nemohli bychom mluvit o Paganinim, když nebudeme vědět, jak se vyrábí housle.

Ústřední postavou je Giovanni Castiglione z Cremony, opravář a výrobce houslí. Žije sám, děti už ho nenavštěvují ani vnoučata a manželka mu umřela. Jednou mu však do života vstoupí Paganiniho housle, il Cannone, které byly uloženy v Janově v Itálii. Ty se při "převozu" poškodily a tak jsou odvezeny ke Giovannimu na opravu. S houslemi dorazí Jevgenij Ivanov i se svou matkou Ludmilou, která ho dusí. Giovanni je opraví a Jevgenij na ně zahraje v kostele, jak bylo naplánováno.

Krátce na to je nalezena mrtvola muže, která s tím na první pohled nesouvisí. Je u něho však nalezena zlatá skříňka a roh utržené skladby, která byla Jevgenije. Následně Jevgenij zmizí a věci se dají do pohybu. Giovanni a jeho přítel Guastafest se vrhají do případu zlaté skříňky a houslí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama