Dívka ve vlaku - Paula Hawkins - IKAR 2015

31. března 2016 v 20:13 | Suzy |  Knihy

Co s tím všichni mají? Aneb parodie na detektivku.
Všude jsem slyšela jen chválu a chválu a kolik kusů se prodalo, když jsem byla na praxi, si netroufnu ani tipnout, ale určitě stovky, jelikož bylo před Vánocemi. Klidně bych se vsadila, že pod každým vánočním stromečkem v Brně byla jedna. Takže, když se naskytla příležitost si ji půjčit ve škole, hned jsem po ní skočila. Asi pět lidí si ji po mně zamluvilo, když viděli, jak si ji nesu, a zastavovali mě a říkali: "Hlavně mi pak musíš říct, jaké to je."
No jo, ale co já jim teď řeknu? Děs, běs a hrůza se na tom dost vyřádili…
Já teda nevím, co ti ostatní lidé četli, protože na téhle knize není - kromě vykreslení postav nic mimořádného.

No upřímně, kdo by si přečetl zpověď alkoholičky Rachel, která je tak na dně, že když jede domů totálně na plech opilá z práce, akorát kouká z vlaku a šmíruje lidi? Na koho je to málo, je tam i vražda ženy, kterou pozoruje a je to jen o pár domů, vedle od jejího bývalého manžela, který ji opustil a znovu se oženil a to po ní ani postel nestihla vychladnout. Kniha je vlastně psána z pohledu tří žen, zavražděné, Rachel a nové manželky. Je to zapeklité, když si trochu zvyknete na to, jak to popisuje jedna, jste hned odsunuti jinam. Nejspíš proto, aby nebyla nuda.

Tato kniha může jen vděčit tomu, že ji vydali před Vánocemi a měla proto skvělou příležitost nechat se skvěle a hodně prodat, jinak by neměla šanci. Pokud ji už četl někdo, kdo ji dostal pod stromeček, tak ji už pravděpodobně použil jako podtácek nebo aby se mu neviklal stůl.

Ale možná jí dám ještě jednu šanci a poslechnu si audioknihu, kterou namluvily tři skvělé ženy: Tereza Bebarová, Petra Špalková a Lucie Pernetová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama