Únor 2016

ZTRACENÉ Skutečné příběhy žen, které milovaly muslima - Eva Urbaníková - MOTTO 2015

9. února 2016 v 8:45 | Suzy |  Knihy

Jiný kraj, jiný mrav


Krásný sen, takový se zdá ženám z Evropy život s muslimem, bohužel opak je pravdou. O tom se přesvědčila i šestice hrdinek (Simona, Mona, Maruška, Baška, Renáta, Patrícia) z této knihy, které zůstaly nedobrovolně vězet jednou nohou v jiné kultuře s lidmi jiné mentality. Všechny věřily, že ten jejich je jiný a tvrdě narazily. Některé se z toho dodnes nevzpamatovaly, jelikož mají v jiné zemi děti a vnoučata, které jejím jejich manželé nechtějí vrátit, nebo na děti uvalily travel ban (nesmějí vycestovat až do 18 let).

Proč nezasáhlo velvyslanectví, policie nebo soud, ptáte se?
Vyslanectví vám může pomoct, ale přeci jen nemá takovou pravomoc, jakou by člověk potřeboval.
Polici prostě nikam nespěchá anebo vám nevěří, přeci jen jste cizinka anebo proto, že vás manžel prohlásil za prostitutku, což je zločin, jako se to stalo Moně.
Soud, inu základ je mít právníka, ale ten z vás většinou "vysaje" všechny peníze a zmizí. Stejně je to s detektivy, pokud jim nestojíte za zády, nic nedělají. Hlavně jim to neřekněte přímo, protože muslimové jsou velmi pomstychtiví, vždy svalují vinu na někoho jiného a to se vám může velmi vymstít.

Příběh chytne za srdce a otevře vám oči, ale především, když už jste se do takového "průseru dostali, tak vám poradí, jak zachovat chladnou hlavu a tančit mezi vejci.