Babička pozdravuje a omlouvá se - Fredrik Backman - Host

26. listopadu 2015 v 11:15 | Suzy |  Knihy

Děti či dospěláci? Pro koho je určena?Bláznivá babička, kdo by ji nechtěl? Já jednu takovou mám, ale přece jen ještě není tak bláznivá, jako ta z knihy. Proto nejspíš dokážu lépe pochopit vnuččiny pocity.

Opravdu dobrý příběh, jen se musím opravdu zamyslet nad tím, pro koho to vlastně je? Připomíná mi Malého prince. Ten je taky řazen mezi dětskou literaturu, ale dítě nemůže nikdy pochopit tu hloubku myšlenky, která v ní je, jako dospělák. Stejně jako v Babička pozdravuje a omlouvá se.

Celý příběh je o Else a babičce. Každá z nich je v něčem jiném než ostatní. Elsa je velmi chytrá, má vlastní fantasii a nemá žádné kamarády, děti ji nemají rády. Jediná její kamarádka je babička, která ji vypráví skvělé příběhy, a mají spolu vlastní tajnou řeč. Babička je zase možná trochu šílená a ráda si dělá z lidí legraci, ale hlavně vymyslela Miamas. V Miamasu se neplatí penězi, ale pohádkami a babička jich zná spoustu, dokonce tam Elsu pasovali na rytíře. Bohužel jednou babička, jak už to tak bývá, něco se změní, bohužel právě to, že babička umře. Else se zhroutí svět. Ovšem dostala od babičky úkol a ten musí vyřídit, tak neklesá na moc na mysli, i když ji to pekelně štve, protože se bez babičky nemůže dostat zpátky do Miamasu…

Touto knihou jsem se prokousávala, jen velmi těžce a tak mě potěšilo, že naše škola slavila 22 let výročí založení. Díky tomu, že jsem poslala fotku k tématu a nejspíš se jediná zúčastnila, jsem vyhrála CD, právě Babička pozdravuje a omlouvá se. Byla jsem nadšená a moc za ní děkuji Auditeka.cz, která knihu poskytla. Proto připojuji i recenzi na toto skvělé. Usmívající se

CD: namluveno je to opravdu skvěle, to se musí uznat paní Valérii Zawadské, možná trochu jen moc potichu, doprovodná hudba je taky fajn, ovšem je tak nahlas, že se to nedá poslouchat v MHD, pořád musíte ztlumovat hlasitost a když se mluví ho zase vyšroubovat, co nejvíc to jde. Ovšem jsem z CD a celkově příběhu nadšená.

Musíte si poslechnout alespoň kousek, abyste věděli, jak jsem si to zhruba užila já, proto vám sem dávám odkaz na audioteku.cz a přeji příjemný zážitek: http://audioteka.cz/babicka-pozdravuje-a-omlouva-se,audiokniha.html

Knihu, nakonec hodnotím dobře, i když mě příběh moc nezaujal, musím přece jen uznat, že na této knize něco je. Pořád máte nějakou hnací sílu, stále chcete vědět, jak to dopadne.
Proto jsem vlastně začala mít ráda čtení, něco mě stále hnalo na další a další stránku a ne jen kvůli tomu abych věděla, jak to dopadne nebo abych to dočetla. Šlo o knihu samotnou, šlo o to kouzlo, co pro mě měly knihy… Tato kniha Babička pozdravuje a omlouvá, mi to znovu připomněla, a proto pro ni mám nakonec jen chválu a vděk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama