Mise zapomnění - María Dueñasová - JOTA

20. srpna 2015 v 20:54 | Suzy |  Knihy

Svým způsobem detektivkaPokud si chce přečíst zajímavou knihu, dozvědět se něco o Španělské historii nebo o misiích, kterých mniši v určité době postavili opravdu hodně, a zažít spoustu zvratů, možná na jednu knihu až příliš, tak si určitě přečtěte tuto krásnou knihu.

Uteč, uteč, uteč je jediná myšlenka, kterou má Blanca, když se dozví určité informace o své rodině a hlavně o tom, že jí manžel dává vale a čeká dítě se svou asistentkou a tak se rozhodne přijmout místo na kalifornské univerzitě v Santa Cecilii, kde zprvu ani neví co bude dělat jen ví, že je za to dost peněz na přežití a že to sponzoruje nějaká organizace jménem NAVYRUK. A tak sbalí kufry a odlétá, hned na letišti potkává Fanny, která ji doveze do jejího nového bytu a pak na univerzitu, zaráží ji, že s ní dívka moc nemluví a chová se strojově, jako by ji ani nerada viděla, až na univerzitě zjistí od své nové kolegyně Rebecci, že je lehce opožděná. Taký ji Renecca ukáže její kancelář a vysvětlí práci, kterou bude dělat, katalogizovat písemnosti jednoho mrtvého profesora Andrése Fontany a nakonec je dokonce seznámí s člověkem, který pro ni nakonec bude hodně znamenat a to bývalého žáka Fontany Daniela Cartera a jejího šéfa Luise Zárateho. Blanca se pustí do práce a nakonec zjistí takové věci, které ani nečekala…

Bohužel na mě kniha moc nezapůsobila, jelikož je psána velmi chaoticky, nejdříve něco málo o Blance, poté hodně o Carterovi a nakonec pidikousek o Fontanovi, někdo tyto životopisy zamíchané do textu může ocenit, dokonce nakonec i pochopíme, že bychom bez nich byli namydlení, protože obsahují spoustu důležitých informací, ale nejdříve se v nich ale budete plácat jako ryba na suchu.
Poté je tu také spousta španělských slov v textu bez vysvětlení nebo překladu, proto aby člověk seděl a u ruky měl Google překladač nebo slovník.
Ale musím pochválit obálku, jelikož ta se velmi povedla a na první pohled zaujme.

Po tomto shrnutí se bohužel musím přiznat, že se k této spisovatelce nadále nebudu vracet, jelikož se mi kniha opravdu moc nelíbila, ale někomu z vás určitě bude a oceníte ji. J
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama