Nepravděpodobná cesta Harolda Frye - Rachel Joyceová - Knižní klub

8. května 2015 v 21:32 | Suzy |  Knihy

Muž, který nevěděl, co napsat a tak šel


Tato kniha je z roku 2012, ale musela jsem na ni něco napsat a podělit se s vámi o ni, jelikož mě zasáhla u srdce, i slzička ukápla.

Kniha, která vám poví vše o lidském osudu lidí, které potkal Harold Fry na své cestě, i jeho samotného, kterou chtěl zachránit svoji dávnou přítelkyni Queenie před rakovinou. Harold vyráží z malé vesnice do Berwicku, který je vzdálen 600 mil. Hned na cestě, neví, že tam dojde, vždyť je to jen starý stařík, nese totiž jen dopis do schránky, ale mine ji, mine i poslední schránku ve městě a pokračuje dále. Po cestě zavolá své ženě Maureen, ale ta mu řekne, že to není reálně, ale on přece jen vytrvá, nenese sebou nic, nemá kompas, batoh, pohorky, nic, on prostě jen tak jde. Na své cestě se stane leccos, zjistí, že může žít i bez peněz se dá žít, přidá, se k němu pár lidi a stane se z něj hvězda, postupně je ale ztratí a je zase sám, ale není úplně sám, jdou s ním vzpomínky, na které už skoro zapomněl…

Bylo úžasné vyrazit s tímto mužem na jeho pouť, ale je tu opět to ale, konečná pointa mi přišla uspěchaná, spisovatelka v nás probudila naději, ale pak ji rozdupala v prach, byla to velice smutná kniha, zřejmě proto jsem ji četla měsíc, i když má jen 344 stran. Doporučuji ji lidem, kteří se nebojí neznáma a duše lidí, tato kniha nás totiž učí to, že všichni lidé nejsou úplně špatní, nebo neschopní, jak se na první pohled zdálo.

Dojde Harold Frye na místo a zachrání Queenie?
Zjistíme, kde je David?
A co s tím vším má společného Rex, Rich a Wilf?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama