Květen 2015

Pro jedno kvítí se slunce nerozsvítí, jen pro vás...

15. května 2015 v 15:57 | Suzy |  Básně
Kdybyste nás opustil,
svět by nebyl takovým, jakým byl.
Nepíšu to v nadsázce
ani kvůli sázce.
Jen připomenout chci,
že bez vás by se tu děly věci.
Úplná anarchie!
Nebo dobrá strategie?
Mnozí do něj důvěru vložily
a Maturitní práce již psát začali.
Neberte nám ho,
budeme vám vděční za to.

Ani neuvěříte, jaká spousta hlasů se zvedla,
když nám to jedna osoba řekla,
i slovo petice jsem slyšela.
To, že s vámi někdy nespolupracujeme
neznamená, že vás rádi nemáme
jen někdy nerozumíme,
nebo prostě nesouhlasíme,
ale hádat se nechceme.
Vy prostě svou pravdu máte
a nikdy to nevzdáte
ani DNES,
bude za vámi stát studentů prales.

Nepravděpodobná cesta Harolda Frye - Rachel Joyceová - Knižní klub

8. května 2015 v 21:32 | Suzy |  Knihy

Muž, který nevěděl, co napsat a tak šel


Tato kniha je z roku 2012, ale musela jsem na ni něco napsat a podělit se s vámi o ni, jelikož mě zasáhla u srdce, i slzička ukápla.

Kniha, která vám poví vše o lidském osudu lidí, které potkal Harold Fry na své cestě, i jeho samotného, kterou chtěl zachránit svoji dávnou přítelkyni Queenie před rakovinou. Harold vyráží z malé vesnice do Berwicku, který je vzdálen 600 mil. Hned na cestě, neví, že tam dojde, vždyť je to jen starý stařík, nese totiž jen dopis do schránky, ale mine ji, mine i poslední schránku ve městě a pokračuje dále. Po cestě zavolá své ženě Maureen, ale ta mu řekne, že to není reálně, ale on přece jen vytrvá, nenese sebou nic, nemá kompas, batoh, pohorky, nic, on prostě jen tak jde. Na své cestě se stane leccos, zjistí, že může žít i bez peněz se dá žít, přidá, se k němu pár lidi a stane se z něj hvězda, postupně je ale ztratí a je zase sám, ale není úplně sám, jdou s ním vzpomínky, na které už skoro zapomněl…

Bylo úžasné vyrazit s tímto mužem na jeho pouť, ale je tu opět to ale, konečná pointa mi přišla uspěchaná, spisovatelka v nás probudila naději, ale pak ji rozdupala v prach, byla to velice smutná kniha, zřejmě proto jsem ji četla měsíc, i když má jen 344 stran. Doporučuji ji lidem, kteří se nebojí neznáma a duše lidí, tato kniha nás totiž učí to, že všichni lidé nejsou úplně špatní, nebo neschopní, jak se na první pohled zdálo.

Dojde Harold Frye na místo a zachrání Queenie?
Zjistíme, kde je David?
A co s tím vším má společného Rex, Rich a Wilf?

Sirotčinec slečny Peregrinové PODIVNÉ MĚSTO - Ransom Riggs - nakladatelství JOTA

1. května 2015 v 19:43 | Suzy |  Knihy

Psal to stejný autor?Moc jsem se na tu knihu těšila, byla jsem napnutá, jak to nakonec dopadne, bohužel jsem byla zklamaná. Druhý díl nebyl tak spádový jako první, nazvala bych ho slovem nudným, chvílemi jsem si i říkala, že bych ho ani nedočetla, prostě jsem už ani netoužila po tom, dozvědět se, jak to skončí. Ale abych jen nekritizovala, moc se mi opět líbili fotky, které prokládaly příběh, a ozvláštňovali ho.

Po tom, co se děti dostanou z ostrova na pevninu, honí je lidi se psy a střílej po nich, naštěstí díky pohádce najdou další smyčku ve skále, která vypadá, jako obr. Smyčka se jmenuje Zvěřinec a žijí v ní Podivná zvířata, než se tam však dostanou Jacob za pomocí Bronwyn zabije svého druhého netvora. Podivná zvířata je díky tomuto činu přijmou. Děti se těší, že konečně najdou ymbrynu, což se nestane, jelikož ymbryna odletěla někam jinam, pomoci svým přítelkyní a dosud se nevrátila. Potom jim také zvířata oznámí, že ymbryna nemůže zůstat, tak dlouho ptákem, jelikož to poškozuje její mozek, proto se děti rozhodnou co nejrychleji vyrazit, nechají ve Zvěřinci jen dvě děvčata, Claire a Fionu, jelikož je Claire nemocná a někdo se o ni musí starat a vyráží na další cestu. Když vylezou ven z obra, vydávají se na cestu, ale lovci se psy je stále pronásledují a jelikož kolem jeden vůz s cikány, nasednou potichu dozadu na postranici a jedou s nimi, bohužel jsou objeveni, chyceni a zavřeni do klece. Emma jim nedovolí se bránit, jelikož se bojí, že kdyby cikáni zjistili, co jsou zač, určitě je zabijí, ale mílí se, když se totiž na konce prozradí, cikáni jim ještě pomůžou, protože jejich vůdce má také podivné dítě, s kterým si nejvíce rozumí Millard, jelikož kluk mizí a to stejné se stalo i jemu.

Jak to nakonec dopadne?
Setkají se nakonec všichni i s Claire a Fionou?
Dostane se Jacob domů, nebo zůstane s Emmou?
Toto i další věci, se dozvíte v této zajímavé knize.