Pokus

11. března 2015 v 21:18 | Suzy |  Povídky
Dnes jsem si všimla, že René Nekuda na své stránce nové CVIČENÍ: PŘÍBĚH Z OBRÁZKU a proto jsem se rozhodla, že to vyzkouším a výsledek ať bude jakýkoliv, vám ukážu. Psaní jsem si užila, nápad přišel skoro sám a tak jistě v tomto počínání budu pokračovat, přidejte se ke mně a vyzkoušejte si to taky na http://www.renenekuda.cz/cviceni-pribeh-z-obrazku/ každý den nový obrázek a nová zkouška vaší tvořivosti a výběr, při pohledu vás totiž mnohdy nenapadne jen jeden, ani dva, ale spousta různých nápadů. Tak vyzkoušejte a napište, jak jste dopadly. Usmívající seFoto: Cristiano Betta, Info: René Nekuda

Hleděl do neznáma, pak však si jí všiml, stála tam, držela se madla, aby nespadla, ano byla to ona, byla tam, ta ze snu, byl šťastný.

Usmíval se a doufal, že se otočí, tak jako v tom snu, aby přišla k němu a usmála se.

Ano opravdu nyní šla k němu, hleděla mu do očí, ale nedala na sobě nic znát, sedla si vedle něho a koukala z okna.

On také, ale ne proto, že by ho zajímalo, jaké míjejí stanice, ale proto, že v okně viděl její odraz, zachytila jeho pohled, usmála se a mrkla.

Byl zmatený, rychle střelil pohledem jinam, viděl však koutkem oka, že ona se usmála, jako by říkala "Ti muži."

Nemohl se již na ni dívat a radši zíral na leták, bez toho aby ho četl, pak však začínal rozeznávat určitá slova, četl ho stále dokola, ale stále těm slovům nerozuměl.

Hrozně ho to rozčilovalo, konečně se opět odhodlal pohlédnout na dívku vedle něho, ale ona už tam nebyla, byl na sebe naštvaný, z tohoto zážitku si však odnese, jen vzpomínku na to jak byl zbabělý a jak uhnul pohledem a ten zpropadený leták.

Najednou se ozval název jeho zastávky, při odchodu z metra utrhl leták, složil ho a dal si ho do kapsy, alespoň něco mu zbyde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama