Titanic - Ellen Emerson Whiteová - nakladatelství EGMONT

9. října 2014 v 20:58 | Suzy |  Knihy
Hrozná korektura ale super kniha
Série:Můj příběh
Žánr:Literatura světová - Romány historické
Rok vydání:2009, rok vydání originálu: 1998
Počet stran:128
Nakladatelství:Egmont
Překlad:Jana Jašová
Vazba knihy:brožovaná
ISBN:
978-80-252-1147-2

Knihu doporučuji, jelikož se mi velice líbila, jelikož dobře vystihla dobu na Titaniku a je formou deníku, což se mi velice líbilo. Moc ráda čtu příběhy, které zažilo malé děvče a dostalo se, ke štěstí, z nuzných poměrů, nebo se mu splnil sen. Série Můj příběh má další knihy a 2 se tu ještě objeví a to Pompeje a Egyptská princezna.

Margaret Anne sní o tom, že se dostane ze sirotčince a pojede za bratrem Williamem do Ameriky. Tu příležitost jí dá paní Garstairsová, která si ji vybere jako společnici na cestu do New Yorku na lidi Titanic. Margaret se cesty nebojí a rozhodne se chytit příležitost za pačesy a jet s paní G. Převážně to i rozhodla Florence, což je fenka paní G., která si Margaret oblíbila. Paní G. ještě doplní Margaret výbavu, aby nevypadala, jako děvče z chudobince, ale jako dáma z vyšší vrstvy. A za pár dní vyrazí vlakem do města Southampton, z kterého vyplouvá loď Titanic hned dalšího dne. Prožije na Titaniku čtyři krásné dny a spřátelí se se stevardem Robertem, který je na ni moc milý a vždy se u ní zdrží a povídají si do doby, než zazvoní zvonek z dalšího pokoje.

Bohužel všichni víme, jak to s Titanikem nakonec dopadne, ale díky galantnosti mužů a obětavosti sloužících, kuchařů, stevardů a mnoha dalších, Margaret a mnoho žen a dětí přežilo. Dnes víme, kolik lidí zahynulo a je to číslo dosti veliké, 1500 lidských životů jen proto, že si lidé mysleli, že Titanik je nepotopitelná loď a dali tam málo záchranných člunů a to 20. A víte proč, protože podle Anglických zákonů stačí pro takto veliké plavidlo jen 15, ale oni pro jistotu přidali ještě 5. Z 1500 přežilo jen 705.

Margaret o tom nikomu nevyprávěla, jen svému deníku, který teď můžeme číst….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama