Slohová práce - Proč se píšou knihy = Úvaha

19. října 2014 v 21:42 | Suzy

19. 4.-22. 4. 2012

A ještě jedna Slohová práce z opravdu dávné doby. Mrkající

Témata:
1. Prachy dělaj člověka.
2. Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky.
3. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.
4. Mluviti stříbro, mlčeti zlato.
5. Jsem dobrou dcerou?
6. Volné téma: Proč se píšou knihy?

Proč toto téma:
Velmi ráda čtu, proto mě toto téma docela zajímá a je důležité.

Názor tázaného:
Knihy se píšou, aby se předávaly informace. Píšou se knihy naučné - sepisují se příběhy a události, které se staly, zaznamenávají se fakta, sepisují se učebnice, slovníky, kroniky, encyklopedie, aby se lidé vzdělávali. Píšou se i pohádky, vymyšlené příběhy, aby se lidé pobavili, zamysleli, přemýšleli, srovnávali s vlastním příběhem, aby si rozvíjeli fantazii.

Uvažováni:
Knihy se píšou proto, aby děti i dospělí byli sečtělí, aby se mnohé dověděli a uměli dobře svoji řeč. Jak číst, tak i psát. Ale rozvíjejí si tím fantazii? Ano, fantazie a představ jsou v knížkách tisíce. A knížka je kamarád, ale někdy i odstrkuje člověka od skutečných přátel a dělá mu náhradního přítele. Jsou tedy knížky dobré? Já myslím že ano, můžeme si v nich vyhledávat informace různého druhu, např. o zvířatech, rostlinách, o našem původu a mnoho dalších zajímavých věcí. A nebo když to bereme z té druhé strany, tak můžou být knížky i na škodu. Někdy se může člověk řídit jejich špatným obsahem. Je dobré vyzkoušet psát knihu? Někdy ano, někdy ne. Podle toho, ze kterého hlediska se to vezme. (Př.: Holka zkouší psát knihu, aby se vypsala ze svých myšlenek a zážitků, ale potom už neví jak dál a má z toho deprese. A nakonec to dopadne tak, že už se k tomu raději nevrátí. Ale to je špatně, lepší je požádat kamaráda/ku o radu a navázání nitě příběhu.) Ale teď se raději vrátím k našemu tématu.
Kdyby to bylo na mně, tak čtení knih zavedu jako povinné. Víte, kolik lidí vůbec nečte knihy? Z dětí skoro žádné, pár ze třídy si přečte, co musí jako povinnou četbu, ale možná jedno tu knihu přečte poctivě doopravdy celou. A je z toho dokonce šťastné, že dokázalo, co ostatní děti nezvládly.
Chápu, že nečtou povinnou četbu, protože třeba Máj bych sama nečetla. Je to ve zvláštní mluvě se samými převraty. Ale je spousta krásných zajímavých knih, které určitě za přečtení stojí.

Závěr:
Já vím, moc jsem to nevysvětlila, ale více času, více smyslu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama