Milionová loupež – Agatha Christie – nakladatelství Garamond

27. června 2014 v 21:17 | Suzy |  Knihy

Trocha klasické detektivky


Agatha Christie nám opět ukázala, co dovede, na těchto čtyřech zajímavých povídkách. Kniha se dobře čte, jelikož děj rychle ubíhá a člověk u ní nemusí moc přemýšlet. Všechny povídky se mi velice líbily, akorát ta čtvrtá je poněkud složitá. Po pár stranách jsem začala přemýšlet, jestli ji opravdu dokážu číst bez toho, abych si musela psát, co jsem prozatím zjistila. Ale byla jsem natolik zaujatá, že jsem nemohla odtrhnout oči od děje, který byl tak mistrně vylíčen na papíře. Nesmím však zapomenout dodat, že kniha je dvojjazyčná anglicko-česká.

Milionová loupež: Během plavby zaoceánské lodi Olympia do New Yorku jsou ukradeny dluhopisy v hodnotě jednoho milionu dolarů. Hercule Poirot tedy, zasahuje a snaží se zjistit, kdo dluhopisy ukradl. Jestli je to opravdu muž, který měl dluhopisy převážet, jak si všichni myslí, nebo to byl někdo jiný?

Tajemství egyptské hrobky: Opět je Poirot na scéně a tentokrát se vydává do vzdáleného Egypta a zjišťuje, kdo by mohl vraždit objevitele hrobky faraona Menenrea. Po několika útrapách tam opravdu dorazí do tohoto odlehlého a vyprahlého kraje. Ale to není všechno co Poirota čeká je to i nenáviděná cesta na lodi a ještě k tomu ten písek. Záhada ho však natolik zaujme, že na všechny nesnáze brzy zapomene. Musí totiž zjistit, jestli je to opravdu kletba, nebo jen někdo využil dávného mýtu?

Dívka ve vlaku: Mladý muž bezstarostně cestuje vlakem do svého nového domova, jelikož ho strýc vyhodil z rodinné firmy, ale jak mohl vědět, že potká dívku, která mu změní život? Po té co ji zachrání, před jejím strýcem, se mu dívka zmíní, že má někoho za úkol sledovat. Předá mu zapečetěný balíček, ukáže divného muže s vousem, kterého mu nakáže sledovat a zmizí. Co se z toho nakonec vyvrbí?

Ten čtvrtý: V jednom vlakovém mířící do Newcastlu se sejdou čtyři muži. Tři z nich se znají, jsou to kanovník, psychiatr a právník, čtvrtý je opřený a vypadá, že tvrdě spí. Postupně se ti tři rozhovoří o možnosti žití dvou osobností v jednom těle. Jako příklad si dají Felicii Baultovou a začnou se mezi sebou dohadovat, jestli v ní opravdu žilo několik osobností, nebo to celé jen hrála, ale poté se najednou začne smát čtvrtý spolucestující. Začne jim vyprávět, že pokud neznají Annette Ravelovou, tak vlastně nic nevědí o Felicii. Co jim nakonec řekne? A kdo je vlastně ta záhadná Annette?

Zajímá Vás konec těchto čtyř povídek? Tak si kupte tuto úžasnou knihu u nakladatelství Garamond a můžete si v ní procvičit i angličtinu, jelikož je kniha dvojjazyčná.

Pokud máte zájem o další recenze na knihy, divadla či filmy, tak se na ně můžete podívat na náš školní blok http://blok.ssknih.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 In In | 28. června 2014 v 22:20 | Reagovat

Hezký blog

2 Suzy Suzy | 17. července 2014 v 19:51 | Reagovat

Děkan ;) [1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama