Kabaret Hrabal v divadle Marta

27. června 2014 v 21:11 | Suzy |  Divadlo

Takový Hrabal už prostě je


Pokud se na toto divadlo rozhodnete jít, tak nečekejte, že to bude o Hrabalově životě a sem tam prokládané úryvky z jeho děl. Ve hře samozřejmě úryvky byly, ale tak upravené, že pokud jste to neviděli nebo nečetli několikrát, tak naprosto nevíte, jestli to opravdu bylo ono. Poznala jsem třeba ukázky z díla Obsluhoval jsem Anglickéhokrále, jak je na Šumavě s mistrem a slečnou, nebo Ostře sledované vlaky s nesmrtelnou scénkou s razítky.
Hrabalovy myšlenky byly sice pesimistické, ale otevřené a velice poučné. Nemůžu pochopit, že ho v jeho době lidé odsuzovali…
Tuto hru režíroval prof. MgA. Ivo Krobot a hrálo v něm deset herců a jeden klavírista. Mezi námi ten klavírista byl úžasný a jmenoval se Roman Jež.
Paní Barbora Konečná, scénografka a kostymérka, dovedla hru se svými úžasnými kostýmy, které se úžasně hodili ke hře, k naprosté dokonalosti, což jen umocnilo zážitek ze hry. Který podle mě byl seznámení s tvorbou Bohumila Hrabala. Což se jim, aspoň v mém případě povedlo.
Nejvíce na jevišti však triumfoval Libor Stach. Jeho prožití a popis podříznutí žil bylo fascinující, dokázal mě přimět k tomu, abych o této možnosti přemýšlela jako o věci, před kterou není úniku. Dostala jsem silný pocit vyskočit, utéct a navždy odejít, ale musela jsem vidět tu hru do konce.
Divadelního představení Kabaret Hrabal v divadle Marta se mi popravdě řečeno ani moc nelíbilo, byla jsem z něj lehce šokovaná. Hned po deseti minutách jsem měla chuť odejít. Byl tam tak silně cítit sexuální podtext, že se mi z toho začala točit hlava. Jako žena jsem se tam cítila i poněkud nejistě. Proto bych tuto hru spíše doporučila mužům, nebo lidem, kteří jsou s tvorbou pana Hrabala a jeho pohledem na svět srozuměni a ví, o co jde.

Tady máte ukázku jeden z jeho citátů, abych vás více navnadila k navštívení tohoto představení.:
"Když nejde o život, jde o hovno. Když ale jde o život, o co tedy jde? Bejt frajer až do poslední chvíle."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama