Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská v divadle Bolka Polívky 11. 5. 2014

27. června 2014 v 21:08 | Suzy |  Divadlo

Na to se ani nevyplatilo jít


Celé vystoupení, bych hodnotila záporně, dokázalo totiž jedno, nejdřív mě rozesmát, znechutit a rozplakat a to jen za dvacet minut.
Tomáš Matonoha a Vladimír Polívka úžasně ztvárnili dvě hlavní a jediné postavy Gustáva Husáka a Věru Čáslavskou. Bohužel vystoupení se jim zachránit nepodařilo. Vysmívání se Čechům a podpora socialismu až do konce, mě vůbec neoslnila. Na začátku se sice nahrávali zvuky, jako rytmický potlesk a ticho, což nám teda vůbec nešlo, jinak to bylo celé takové smutné až opravdu směšné. Ale poté, jak Husák usnul a praštil hlavou o stůl a poté se probudil, chvíli klábosil a pak se lekl Lenky, která ho probudila, bylo ještě docela zábavné, ale poté už to bylo jen horší a horší, kdybych nemusela napsat recenzi tak přísahám, že bych šla domů. Nejhorší však bylo, jak prohlásil, že Čechům ke spokojenosti bude stačit pivo a párek, naštěstí po té byla přestávka. O přestávce se podávalo občerstvení, samozřejmě že to bylo pivo a párek s chlebem. Poté skončila asi čtvrthodinová přestávka a pokračovalo se, nejlepší bylo, jak Husák prohlašoval, že můžeme být rádi, že máme jeho. Kdyby totiž on nebyl, měli bychom za prezidenta Vasila Bilaka a to, bychom se teprve dosrali, nejsem sprostá, tak to opravdu řekl.
Naštěstí přišel souboj Věry a Gustava na kladině a to bylo k popukání, opravdu jsem se válela smíchy. A jak dal ruský prezident Gustavovi patnáct bodů z deseti…

Jedno však říci mohu, už si v životě si nedám párek. Pokud chcete vědět proč, buď běžte na představení, nebo se mě můžete zeptat, ale nezaručuji, že vám nebude špatně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama