Druhý dech - Philippe Pozzo di Borgo – nakladatelství JOTA

27. června 2014 v 20:51 | Suzy |  Knihy

PROČ?Tato kniha by se měla jmenovat PROČ? Proč by to chtěl někdo číst? Kniha je vlastně seskládaná z myšlenek do odstavců. Je tam plno francouzských jmen, člověk se kvůli nim ztrácí v ději a proto musí číst něco víckrát.
Děj je o muži, který se zranil a ochrnul na nohy, kvůli nehodě na padákovém kluzáku. Je to o jeho rodině a životě před i po zranění. Jeho rodina je velice bohatá a má několik panství tráví čas s ženou, kterou hluboce miluje, ale nevzal si ji. Dlouho se s Béatrice pokouší o děti a má několik plicních embolii, ale nakonec se zjišťuje, že Béatrice děti mít nemůže, jelikož má rakovinu kostní dřeně. Proto se rozhodnou, že si dítě adoptují a po pár dalších špatných zprávách, že v Bogotě je maličká holčička Laetitia. Po té Bétrice opět dostává chuť do života.

Co dalšího postihne toho dědice dvou zámožných rodin, který nakonec zůstane sám na výchovu dvou dětí. Jak se vyrovnává se smrtí manželky? A kdo je Abdel je to anděl, nebo "ďábel strážný"? Jak to tento muž dále zvládá a jak je pro něj těžké se vyrovnat s tímto postižení se dozvíte v této krásné a procítěné knize, podle které byl natočený i film Nedotknutelní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama